Sekrety doskonałego szkła Miron Glass

 

Sekrety doskonałego szkła Miron Glass

Fioletowe szkło Miron to idealne opakowanie dla najwyższej klasy produktów, oferuje unikalną możliwość utrzymania wartości produktów na tym samym wysokim poziomie przez długi okres czasu. Dla pozbawionych konserwantów kosmetyków jest niezastąpione.

Energia słoneczna docierająca do ziemi to fala elektromagnetyczna. Fala ta ma różną długość. W zależności od długości fal wyróżniamy promieniowanie ultrafioletowe, promieniowanie widzialne oraz promieniowanie podczerwone. Promieniowanie widzialne ma zbawienny wpływ na żywe organizmy natomiast promieniowanie ultrafioletowe powoduje rozpad komórek i przyspiesza procesy starzenia.

Ciemnofioletowe szkło Miron działa jak naturalny filtr, który pozwala przenikać tylko życiodajnemu promieniowaniu poprawiając jakość i trwałość produktów.

Istnieje duże spektrum materiałów opakowaniowych dostępnych w dzisiejszych czasach, z których wiele jest przepuszczalna dla światła widzialnego. Poniższe grafiki pokazują, w jakim stopniu światło może przenikać przez różne materiały:

 

Szkło Miron jest nieprzepuszczalne dla światła widzialnego z wyjątkiem promieniowania fioletowego (UV-A) i światła podczerwonego. Ta unikalna kombinacja zapewnia optymalną ochronę przed procesami starzenia, wydłuża trwałość i potęguje siłę działania substancji aktywnych zawartych w roślinach.

W ciągu ostatnich kilku lat został przeprowadzony szereg badań potwierdzających działanie ochronne ciemnofioletowego szkła Miron. Kilka przykładów opisano poniżej:

Białe, zielone czy brązowe szkło nie zapewnia wystarczającej ochrony przed rozkładem spowodowanym przez światło. W ramach eksperymentu poszatkowany, zielony szczypiorek był przechowywany w kilku rodzajach szkła (białe, brązowe, fioletowe).

Po 2 miesiącach zaobserwowano widoczne zmiany. Ilustracje pokazują wyraźnie, że próbki przechowywane w białym i brązowym szkle znacząco zmieniły kolor- zbielały zaś szczypiorek zamknięty we fiolecie nie wykazał zmiany barwy, pozostał zielony.

Również stwierdzono różnicę w zapachu. Zapach szczypiorku przechowywanego w szkle Miron był wyraźnie silniejszy i świeższy.

Dłuższy eksperyment mikrobiologiczny przeprowadzono z pomidorkami.

Podczas tego testu pomidory cherry przechowywano przez 7 miesięcy w białym i fioletowym szkle Miron. Wyniki zostały sfotografowane po 7 miesiącach. Zmiany mikrobiologiczne pomidorów przechowywanych w białym szkle widać wyraźnie. Natomiast pomidory przechowywane w szkle fioletowym choć brzmi to niewiarygodnie nie wykazały utraty koloru i żadnych oznak wysychania.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem