Róża mosqueta

olej róży patagońskiej

INCI: Rosa Moschata (Musk Rose) Seed Oil

skarb Patagonii

Rosa moschata występuje w stanie dzikim na obszarach między innymi Chile i Argentyny. Jednak właśnie ta z południowego Chile, jako że rośnie w wymagającym klimacie, w nieskażonych cywilizacją, ekologicznie czystych, wilgotnych ostępach Patagonii, ze względu na swój skład chemiczny i właściwości regeneracyjne uznawana jest za najlepszy surowiec do produkcji olejku Rosa Mosqueta (Rose Hip Oil).

Tłoczony na zimno olej z nasion znajdujących się w owocach Mosqueta zawiera kwas trans-retinowy (witamina A) w postaci naturalnej. Posiada on silne działanie przeciwzapalne poprawiając wymianę wodną komórek. Stymuluje tworzenie nowych komórek skóry i wzmaga zdolności regeneracyjne tkanki skórnej poprzez przyspieszenie różnicowania keratynocytów. Z drugiej strony polepsza ukrwienie skóry poprzez intensyfikację angiogenezy.

Olejek ten jest bardzo bogaty w witaminy A, C, E, B1 i B2 oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe Omega 6 i Omega 3. Te ostatnie w towarzystwie wysokiej koncentracji naturalnych przeciwutleniaczy (antyoksydantów), takich jak witamina E i beta-karoten doskonale odżywiają i regenerują skórę.